Humoros állatorvos-, egyetemi és állattörténetekről olvashatnak itt a kedves Olvasók, remélem, nem minden tanulság nélkül. A nevetés-gerjesztők közé igyekszek elrejteni – beszúrni étterem- és kávéházkritikákat is, elvégre mi, állatorvosok szeretjük a jó helyeket. Magamról annyit, hogy állatorvostan-hallgató vagyok. Köszönetem a „nagyoknak”.
Most már tényleg fel akartam tölteni pár saját képet, de az élet közbeszólt. Nem hagyhattam ki ezt a bécsi hírt, amit az Indexen találtam.
Új csigafajt találtak. Schönbrunnban, az állatkertben. A trópusi házban. Ahová hat éve, a növényzettel együtt kerültek. 2008ban találta meg őket Anatolij Silejko, illetve Anita és Magdalena Eschner, minden csigakutatók.
A csigabigák Borneó szigetéről költöztek (nem teljesen önként) Bécsbe. Silejko orosz kutató Harald Schwammer, az állatkert igazgatóhelyettese és az esőerdőház vezetője után Schwammeriának nevezte el őket.
Avagy az idősebbik Harangozó következik. Sajnos róla egyáltalán nem találtam videót, még pár másodpercet sem, ami szörnyű. Elvégre ő volt a magyar nemzeti balett megalapítója, és az egyik, ha nem A legnagyobb karaktertáncosunk. Számtalan koreográfia fűződik a nevéhez, pl Francia Saláta, Térzene, Coppélia, Csárdajelenet, Csizmás Jankó vagy Bartók zenéjére A fából faragott királyfi ill. A csodálatos mandarin. Megvallom őszintén, engem a Térzene fertőzött meg. Mivel a neten róla sincs sok kép, ide összegyűjtöttem azt a párat (illetve, ha sikerül befotóznom / scannelnem, akkor még a műsorfüzetekből is jön valamennyi).
"Igazán át tudtam érezni Coppélius szomorúságát összetört babái felett, különösen, amikor rájöttem, hogy Coppélius az apukám."
/ifj Harangozó Gyula édesapja Coppéliájáról a darab műsorfüzetében/
Harangozó Gyula fiatalon (halkan jegyzem meg, akkoriban még az urak úgy is néztek ki, mint az urak, nem úgy állt rajtuk a frakk, mint tehénen a gatya)
Csárdajelenet - név nem szerepelt, de remélem, Harangozó Gyula van a képen.
A csodálatos mandarin - Lakatos Gabriella és Harangozó Gyula. A felvétel 1956 júniusában készült. Kicsit elfilozofálgattam azon, hogy pár hónap múlva kitört a forradalom... Illetve azon is, hogy kb ekkor született a "trónörökös" - vajon mennyiben változtatta meg Harangozó előadását, művészetét az apaság? Ezt sajnos már sohasem fogjuk megtudni...
Emléktábla a Liszt téren. Szerintem nem sértődik meg senki, ha odakerül némi virág...
Újabban rászoktam a balettre. Már-már a függőség jeleit mutatom, most pedig kicsit szeretnék arról mesélni, kiknek a "hibája" ez.
Pár éve vettem rá magamat, hogy megnézzek egy előadást, személyi kötődés miatt, pont a Babatündért. Ez még nem okozott volna maradandó személyiségváltozást, de mivel egy rövid darabról van szó, a balettigazgató úgy döntött, grátisz ad mellé 2. felvonásnak egy Térzenét. Mivel vettem műsorfüzetet, hogy legalább utólag tudjam, mit láttam, rájöttem, hogy ez egy családi produkció, nem csak a közönséget tekintve, hanem abból a szempontból is, hogy a balettigazgató fiú, ifj Harangozó Gyula apja, a koreográfus Harangozó Gyula darabját választotta.
És ezzel eldőlt a sorsom... A műsorfüzetből az is kiderült, hogy míg anno nekünk a suliban Bartók Fából faragott királyfiját valami idétlen marionett-bábfilmen mutatták be, létezik egy Harangozó-koreográfia is belőle. Szóval azóta rendszeresen járok a Staatsba (vagy a Volksoperbe), és eddig nem csalódtam. A Coppéliát (szintén a két Harangozó, megspékelve Kentaur díszleteivel) kétszer is megnéztem.
Sajnos netszerte a rövid életrajzon kívül sokminden nincs róluk, ezért gondoltam arra, hogy itt egy helyre összegyűjtöm a képeket, videókat. Először az ifjabbikról, aztán az idősebbikről.
A lényeg: a vegetatív idegrendszer szimpatikus és paraszimpatikus ágának ingerületátvivő anyagai közötti kölcsönhatást vizsgálta az MTA volt elnöke. A BJPről itt lehet többet megtudni.
620 birka hullott el a két héttel ezelőtti viharban Székesfehérvár közelében, a Gaja patak által elöntött, Székesfehérvár és Sárszentmihály között húzódó legelőn; a tetemek mintegy felét a megsemmisítőbe szállították, a többi még víz alatt van, s géppel megközelíthetetlen - mondta el a kerületi főállatorvos. A 773 egyedet számláló nyáj zöme megfulladt. A fertőzésveszély miatt sürgős megoldás kell, a honvédségtől próbálnak fizetett segítséget kérni. (MTI)
1.A tehén A tehénnek négy lába van viszonylag közel egymáshoz, meg aránylag szimmetrikusak is. A tehén szemből és hátulról szimmetrikus leginkább, jobbról illetve balról nem nagyon. Felülről és alulról nehéz a tehenet vizsgálni mert fentről ráeshetünk, alulról meg ránk léphet. 2. A malac A malac testének szimmetrikus vizsgálatakor hasonló eredményeket kapunk mint a tehén esetében. A malacot azonban magasabb emberek felülről is megnézhetik, mert a malac egy alacsony állat, és így könnyebb a rálátás. A malac nem szokott tehénre támadni. 3. A sündisznó A sündisznó nem áll másból mint valószinűleg négy lábból és szúrótüskékből.Az oroszlánra és a mérges kígyóra csak akkor támad, amikor azok nem támadnak rá. Rendkívül éles fogai a szájüregétől a vastagbeléig tartanak. 4. A gólya A gólya csőre nagyon hosszú és elbír legalább 3 kilógrammot. Ezenkívül piros színe van. A kisbabák ezért szeretik annyira a piros színt. Ha a kisbaba több mint 3, 5 kg akkor a gólya vagy lezuhan vagy lassan repül. Az öreg gólyák lezuhannak. 5. A bálna A bálna süket állat mert nem hal. Szereti a nála nagyobb testű vízi lényeket. A bálna ezért nem szeret senkit. Egyébként igen békés állat. Ha volna keze és lába, könnyebben tudna úszni. 6. A zöld szemes ostoros Az egyik zöld szemes ostoros a Mars nevű bolygóról esett le a Föld nevűre. A Marson pusztákon élt, kedvenc idotöltése a lovaglás volt. Ehhez kellett neki az ostor. A zöld szem meg adott volt. 7. A bogár A bogár nem egy állat hanem sok kis bisz-basz repkedő állat összefoglaló neve. De mindegyik ugyanazt csinálja. Nyáron belerepülnek a fagyinkba, télen meg megfagynak.